نحوه از بین بردن زگیل به روش های عامیانه

زگیل در بین مردم شایع است. بر اساس آخرین داده ها، ویروس پاپیلوم بیش از نیمی از جمعیت جهان را آلوده کرده است. از بین بردن زگیل با داروهای مردمی به راحتی در خانه انجام می شود. بنابراین، محبوب ترین و مؤثرترین داروهای مردمی را در مقاله زیر خواهید یافت.

چگونه از شر زگیل های روی پوست خلاص شویم

زگیل

زگیل یک رشد پوستی خوش خیم است که توسط ویروس ایجاد می شود. این بیماری بیشتر در کودکان و نوجوانان دیده می شود.

انتقال عفونت مستقیماً از فردی به فرد دیگر از طریق وسایل منزل و خود پیوندی (شانه و . . . ) صورت می گیرد. تعریق، آسیب های جزئی پوست، شوک های ذهنی در ایجاد این بیماری نقش دارند. دوره کمون 4-5 ماه است.

زگیل های معمولی (ساده، مبتذل)، مسطح (جوانانه) و نوک تیز (کاندیلومای نوک تیز) را تشخیص دهید.

زگیل‌های معمولی ندول‌هایی متراکم، بدون درد و گرد به قطر 3 تا 10 میلی‌متر، سطح آن‌ها خشن، رنگ پوست معمولی یا قهوه‌ای مایل به خاکستری است.

محل مورد علاقه آنها پشت دست ها و انگشتان، صورت، پوست سر است. اگر زگیل ها روی پاها، به اصطلاح زگیل های کف پا، موضعی باشند، بیمار ممکن است هنگام راه رفتن دچار درد شود.

زگیل های مسطح (جوانان) - ندول های کوچک 0. 5-3. 0 میلی متری، گوشتی یا زرد، گرد، با سطح صاف صاف، به سختی از سطح پوست بیرون زده است. در صورت و پشت دست ها موضعی می شود.

زگیل تناسلی نوک تیز هستند، به سرعت رشد می‌کنند، با هم ترکیب می‌شوند و شبیه یک خروس یا گل کلم هستند. رنگ این زگیل ها از صورتی روشن تا صورتی روشن است. آنها معمولاً در چین های اینگوینال و بین گلوتئال، ناحیه نزدیک مقعد، روی اندام تناسلی موضعی می شوند. رشد آنها با تحریک طولانی مدت و خیساندن پوست تسهیل می شود.

انواع زگیل

انواع مختلفی از زگیل وجود دارد:

 • زگیل های رایج- اینها گره های نسبتا متراکمی به شکل گرد با سطح خشن هستند. قطر 3-10 میلی متر است. زیستگاه مورد علاقه آنها در پشت دست ها، انگشتان، صورت، پوست سر است.
 • میخچه کف پاروی کف پا ظاهر می شود. زگیل های کف پا، بر خلاف زگیل های معمولی، دردناک هستند و از دسته هایی از پاپیلاهای رشته ای تشکیل شده اند که در اطراف آن غلتکی از لایه های شاخی قدرتمند وجود دارد. به نظر می رسد یک ذرت است، بنابراین می توان آن را اشتباه گرفت. علت زگیل کف پا، اصطکاک کفش و فشار مکرر است.
 • زگیل های مسطح- اینها گره های کوچکی هستند که اندازه آنها فقط 0. 5-3 میلی متر است. رنگ آنها یا همان رنگ پوست است یا با ته مایل به زرد. سطح به شدت مسطح، صاف است. معمولا در صورت و پشت دست ها ایجاد می شود. شایع ترین در دانش آموزان.
 • زگیل ناحیه تناسلی- این نوع خاصی از زگیل است. آنها توسط متخصصین اورولوژی، زنان و زایمان و متخصصین عصب کشی درمان می شوند.

چگونه این بیماری را درمان کنیم؟دو روش برای مقابله با زگیل وجود دارد: داروهای مردمی و مبارزه از طریق جادو. بیایید در مورد داروهای مردمی صحبت کنیم، در اینجا چند گزینه درمان خانگی وجود دارد.

چرا باید از شر زگیل خلاص شوید

علت ظاهر شدن عیب زیبایی در دست ها و سایر قسمت های بدن «مسری بودن» آنهاست. ویروس پاپیلوم با نفوذ به بدن به روشی دیگر بلافاصله ظاهر نمی شود. زمان زیادی می گذرد، از یک تا چند ماه. در این مورد، حامل ویروس ممکن است هیچ تظاهراتی نداشته باشد. به عنوان یک قاعده، HPV در لایه های سطحی پوست پخش می شود.

HPV از مادر به نوزاد متولد نشده و همچنین از طریق آسیب به پوست منتقل می شود. آنها می توانند در حمام عمومی هنگام بازدید از استخر آلوده شوند. نفوذ با خشکی یا رطوبت بیش از حد پوست، کمبود خون مویرگی تسهیل می شود.

به نظر می رسد عادت جویدن ناخن یکی از دلایل ظاهر شدن زگیل روی دست است. نیاز به خلاص شدن از شر زگیل روی صورت اغلب ناشی از آسیب مکانیکی است که هنگام اصلاح، اپیلاسیون، لایه برداری، زمانی که فرصت های بیشتری برای نفوذ ویروس ایجاد می شود، ایجاد می شود.

اگر قدرت دفاعی بدن ضعیف شود و اقدامات دوره ای برای تقویت ایمنی انجام نشود، احتمال این نقص زیبایی نیز افزایش می یابد.

علیرغم کیفیت خوب نئوپلاسم پوست، در موارد بخصوص پیشرفته، سلولی از بدن که در آن ویروس پاپیلوما تغییر DNA داده است، می تواند به منبع یک تومور بدخیم تبدیل شود. ژن ویروس اغلب در سلول های تومور یافت می شود. به عنوان یک قاعده، یک معاینه برای تشخیص کافی است. در مورد ضایعات داخلی - برای مثال دهانه رحم - DNA سلول های آسیب دیده بررسی می شود.

مکانیسم انتقال ویروس به خوبی شناخته نشده است.

اما توجه شده است که احتمال عفونت افزایش می یابد:

 • هنگام مصرف قرص های ضد بارداری که ایمنی را کاهش می دهند.
 • در دوران بارداری، زمانی که ایمنی نیز کاهش می یابد.
 • با نقض پس زمینه هورمونی در بدن؛
 • بسیاری از زنانی که زایمان کرده اند.

درمان های سنتی و غیر سنتی

راه های زیادی برای درمان زگیل وجود دارد - چه سنتی و چه غیر سنتی.

پزشک ممکن است دیاترموکاگولاسیون، انجماد با نیتروژن مایع و انواع روغن کاری را پیشنهاد دهد. شاید هیچ بیماری پوستی به اندازه زگیل با روش های غیر سنتی درمان نشود.

اغلب بهترین درمان برای زگیل این است که آنها را به حال خود رها کنید. در بیشتر بیماران، دفاع ایمنی کار می کند و زگیل ها خود به خود ناپدید می شوند.

پزشکان چین باستان دستور زیر را ارائه کردند: یک تکه ریشه زنجبیل را به زگیل بچسبانید و روی آن را با برگهای افسنطین در حال سوختن بپوشانید. تحت تأثیر افسنطین در حال سوختن، ریشه زنجبیل شروع به ترشح ترکیبات ضد ویروسی می کند.

همچنین می توانید داروهای هومیوپاتی را امتحان کنید.

یکی از روش های قدیمی درمان زگیل، استفاده از توطئه و به عبارت دیگر «روان درمانی» بود. برای کسانی که به توطئه ها اعتقاد ندارند، ما آموزش اتوژنیک را توصیه می کنیم: راحت روی یک صندلی راحت بنشینید، استراحت کنید، چشمان خود را ببندید و عمیق نفس بکشید. در همان زمان، تصور کنید که زگیل چگونه ناپدید می شود. تأثیر در سطح فراحسی بسیار مؤثر است.

چگونه در خانه از شر زگیل خلاص شویم

از آنجایی که خلاص شدن از شر زگیل در خانه بسیار راحت تر از یک موسسه پزشکی است، بسیاری از مردم ترجیح می دهند از داروهای مردمی مختلف استفاده کنند. علیرغم این واقعیت که این روش ها اغلب نتیجه مثبت می دهند، آنها باید با احتیاط استفاده شوند، زیرا آنچه به یک بیمار کمک می کند ممکن است به دیگری آسیب برساند. علاوه بر این، با استفاده بی دقتی از عوامل تهاجمی - به عنوان مثال، جوهر سرکه - اغلب یک سوختگی رخ می دهد، پس از آن یک اسکار باقی می ماند.

همه انواع زگیل را نباید در خانه درمان کرد. داروهای قومی به اندازه کافی قابل اعتماد و ایمن فقط می توانند از شر انواع ساده و مسطح خلاص شوند. یکی از راه‌های موثر برای از بین بردن زگیل در خانه این است که با یک یا آن ماده تهاجمی روی آن عمل کنید. خیلی ها با ساده ترین وسایل کمک می شوند.

به عنوان مثال، در مورد تشکیلات جوان، آنها را با آب قاصدک، سیب ترش، آغشته روزانه با اسانس سرکه یا آب سلندین از شر آنها خلاص می کنند، بهتر است آن را نزدیک ریشه گیاه بخورند. پوست اطراف با ژل نفتی درمان می شود تا باعث سوختگی نشود. پس از چندین روش، بافت ها شروع به سیاه شدن و از بین رفتن می کنند، آنها به طور مرتب با قیچی ناخن بریده می شوند. پس از اتمام مراحل، قیچی را باید برای مدت کوتاهی در شعله نگه دارید.

دفع موثر، اما نسبتا طولانی مدت زگیل با داروهای مردمی با آب پیاز یا سیر انجام می شود. پس از استفاده از شیره باید کمی صبر کنید تا کاملا جذب شود. برای دفع تضمینی نقص، لازم است چند هفته درمان شود.

شب ها می توانید از یک بشقاب نازک سیر تازه کمپرس درست کنید تا سیر به پوست سالم برخورد نکند. پوست سیب زمینی تازه بریده شده مناسب است، آب آن را چندین بار در روز به صورت خارجی استفاده می شود.

می توانید یک سیب زمینی تازه تمیز را به همراه پوست آن ریز رنده کنید و از دوغاب به دست آمده یک کمپرس برای شب درست کنید. از بین بردن زگیل به این روش در عرض یک ماه امکان پذیر است. اگر سیب زمینی ها شروع به جوانه زدن کردند، نصف لیوان جوانه را بردارید، تا بالای آن را با آب پر کنید و روی آتش آهسته بگذارید. وقتی نیمی از آب جوش آمد، لیوان را از روی حرارت بردارید. با استفاده از داروی عامیانه دریافتی یک بار در روز نواحی آسیب دیده را روغن کاری کنید، در برخی موارد می توان ظرف چند روز از شر زگیل خلاص شد.

در خانه، HPV با نمک خوراکی درمان می شود. از یک پیاز بزرگ، باید وسط آن را بردارید و آن را با نمک پر کنید. پس از مدتی، آب میوه برجسته می شود، آنها هر روز ناحیه آسیب دیده را درمان می کنند. نمک را می توان با ترب کوهی ریز رنده شده نیز مخلوط کرد. آب استخراج شده به روشی مشابه اعمال می شود. حذف زگیل در خانه با گل همیشه بهار امکان پذیر است، در شب وصل می شود. این روش تا زمانی که نقص به طور کامل برطرف شود تکرار می شود.

برای خلاص شدن از شر تشکیلات روی پوست، باید آن را به خوبی بخار دهید و تکه ای از بره موم را بچسبانید. به مدت 3-4 روز تیراندازی نکنید. افرادی که از شر زگیل خلاص می شوند با یک برگ له شده کالانکوئه انجام می شود. کمپرس ها در شب قرار می گیرند. در برخی موارد 4-5 جلسه کافی است. وسیله ای موثر برای تزریق افسنطین. 3 قاشق غذاخوری دم کنید. لافسنطین خشک با یک لیوان آب جوش، اصرار کنید. کمپرس ها را بگذارید تا کاملا جدا شوند.

داروهای مردمی

به خصوص در میان مردم دستور العمل های استفاده از سیب زمینی، سیب و سایر محصولاتی که هزاران سال پیش استفاده می شدند، بسیار محبوب هستند.

 1. یک سیب زمینی خام بردارید، آن را از وسط نصف کنید، زگیل را با هر نیمه جداگانه بمالید، سپس آنها را کنار هم بگذارید و در باغ دفن کنید.
 2. یک سیب زمینی خام را 12 قسمت کنید، زگیل را با هر قسمت یک دقیقه بمالید، سپس سیب زمینی را جمع کنید، در پارچه نازکی ببندید و داخل کود بریزید. وقتی سیب زمینی پوسیده شود، زگیل از بین می رود.
 3. یک سیب زمینی خام بردارید و از وسط نصف کنید. نیمی از آن را روی سر خود بیندازید و نصف دیگر را روی زگیل بمالید، سپس آن را در جای خشک دفن کنید. وقتی قسمت مدفون سیب زمینی خشک شود یا پوسیده شود، زگیل از بین می رود.
 4. یک نخ ابریشمی بردارید و روی هر زگیل در هوا گره بزنید. سپس این نخ را در یک سیب زمینی بریده پنهان کنید و آن را دفن کنید تا کسی این مکان را نشناسد.
 5. یک سیب ترش را از وسط نصف کنید. نیمی از آن را بخورید و با دیگری زگیل ها را بمالید و سپس در زمین دفن کنید. وقتی سیب پوسیده می شود، زگیل ها ناپدید می شوند.
 6. سیب را با نخ درشت به دو قسمت تقسیم کنید. زگیل ها را با هر دو نیمه سیب رنده کنید، سپس آنها را کنار هم قرار دهید و با همان نخ ببندید. در خاک دفن کنید.
 7. در قفقاز، درمان زگیل را با دانه های لوبیا، مالیدن زگیل با لوبیا و دفن آن در کود پیشنهاد می کنند.

 8. در ماه نو، یک چوب گره دار بردارید، آن را صاف برش دهید و زگیل را با این محل به مدت دو دقیقه با نگاه به ماه بمالید. زگیل در چند روز از بین می رود.
 9. به تعداد زگیل روی یک نخ گره بزنید، این نخ را در زمین فرو کنید. وقتی نخ پوسیده شود، زگیل ها نیز ناپدید می شوند.
 10. پیاز خام را به مدت ۲ ساعت در سرکه خیس کنید و سپس یک شب آن را به زگیل ببندید. چند روز پشت سر هم تکرار کنید. زگیل باید با ریشه بیرون بیاید.
 11. به مدت ده روز زگیل ها را با آب سیب ترش تازه بمالید. بعد از 10 روز زگیل ها ناپدید می شوند.
 12. بانداژی را با برگ های له شده کالانکوئه (گیاه آپارتمانی) روی زگیل ها بمالید. پس از یک روز، بانداژ را به یک باند جدید تغییر دهید. در عرض یک هفته، زگیل ها باید از بین بروند.
 13. درمان ادرارزگیل ها را دو بار در روز با ادرار خود خیس کنید.
 14. زگیل ها را با آب مرطوب کنید و سپس با آمونیاک بمالید که باید به سرعت از بین بروند.
 15. هر شب قبل از رفتن به رختخواب، 1 قطره اسید استیک روی هر زگیل بچکانید، بعد از اینکه پوست اطراف را با ژل نفتی چرب کنید، زیرا اسید بسیار سوزاننده است. استفاده نادرست از اسید استیک می تواند منجر به سوختگی شود که درمان آن بسیار دشوارتر از خود زگیل است.
 16. زگیل را با گچ تمیز بمالید، گچ بیشتری روی آن بپاشید و با یک پارچه پشمی قرمز ببندید. هر سه روز یکبار بانداژ را عوض کنید. سه بار تکرار کنید. شما نمی توانید دست خود را خیس کنید.
 17. یک چوب چوبی نازک بردارید، انتهای آن را روی آتش نگه دارید و زگیل را سوزانده. چندین بار تکرار کنید. در عرض یک هفته زگیل می افتد.
 18. خاکستر چوب را با آب رقیق کنید تا غلظت خامه ترش غلیظ شود. دوغاب حاصل را روزانه روغن کاری کنید. چنین دستور العمل هایی در برخی موارد نه تنها می تواند کمک کند، بلکه آسیب می رساند، زیرا احتمال عفونت ناحیه آسیب دیده پوست وجود دارد.
 19. دو بار در روز، آب آلوئه، سلندین، قاصدک، آناناس، توجا را روی زگیل بچکانید. زگیل ها تا یک هفته دیگر از بین می روند.
 20. پوست درخت بید به خوبی کمک می کند: "اگر پوست را در سرکه بجوشانید، زگیل را کاهش می دهد. "("کد سلامت سالرنو"، قرن چهاردهم).
 21. دانه های گل ذرت را آسیاب کنید، با گوشت خوک مخلوط کنید. پماد حاصل روی زگیل زده می شود و بانداژ می شود. بعد از سه روز بانداژ را عوض کنید. بعد از 7 روز زگیل ها می ریزند.

دستور العمل های درمان زگیل از یک متخصص طب سنتی

کاهش زگیل به سیب یا سیب زمینی (آنها باید دارای برآمدگی یا غده ای شبیه به زگیل باشند؛ فقط در این مورد می توانید 100٪ تأثیر مثبت داشته باشید). یک سیب یا سیب زمینی را از وسط نصف کنید (توصیه می شود این کار را با یک نخ قوی انجام دهید). با نیمه ای که برآمدگی روی آن مشخص است زگیل ها را بمالید (در برخی موارد توصیه می شود با هر دو نیمه مالش دهید). سپس نصف ها را به هم وصل کرده و با نخی که بریده شده است ببندید. یک سیب یا سیب زمینی را دور از خانه خود در زمین دفن کنید. وقتی پوسیدند زگیل ها ناپدید می شوند.

روی یک نخ ابریشمی، گره هایی در هوا روی هر زگیل بسته می شود، در حالی که می گویند: «شما نمی توانید اینجا زندگی کنید. تو نباید اینجا باشیحرف من محکم و تسلیم ناپذیر است. »نخ را در یک سیب زمینی تازه خرد شده پنهان کنید و آن را در زمین دفن کنید تا کسی متوجه نشود. وقتی سیب زمینی پوسیده شود، زگیل ها از بین می روند. در برخی موارد فقط یک نخ را دفن کنید.

یک ساقه با ریشه از بلال دانه بریده یا تیغه چمنزار پیدا کنید. با نوک نی، زگیل ها را چندین بار خار کنید، توطئه یا دعا کنید. پس از آن، بلافاصله نی را در مکانی مرطوب با ریشه بالا دفن کنید. وقتی کاه پوسیده شود، زگیل ها ناپدید می شوند.

توصیه وانگخار (علف) را بردارید، خشک کنید، پودر کنید و روی زگیل بپاشید.

یک زن با استفاده از پماد دافع پشه (دی متیل فتالات) روی پوست نوه‌اش زگیل‌های نوه‌اش را با موفقیت کاهش داد.

یک روش قدیمی "تابستانی" برای کاهش زگیل وجود دارد. لازم است ملخ را بگیرید و با نگه داشتن آن توسط پاهای عقب، بگذارید زگیل را "نیش بزند". ملخ مایع ید مانندی از دهانش ترشح می کند که خاصیت کاهش زگیل دارد. اگر چندین زگیل دارید، کافی است فقط یکی را نشان دهید. بعد از حدود یک هفته، سایر زگیل ها به طور کامل ناپدید می شوند.

یک ویال با ظرفیت 30-40 میلی لیتر را با پوست پیاز خرد شده محکم پر کنید، سرکه 9٪ بریزید. برای 10-15 روز در یک مکان تاریک اصرار کنید، گاهی اوقات تکان دهید. در محلول حاصل، گاز یا پارچه نخی را خیس کنید و ترجیحاً در شب روی زگیل بمالید. آنها می گویند که پس از چنین درمانی، زگیل در 3-5 روز ناپدید می شود.

یک راه ساده قدیمی برای کاهش زگیل با قارچ وجود دارد. هر قارچی برای این منظور و به هر شکلی مناسب است: تازه، ترشی، شور و خشک (از قبل خیس کنید). قارچ را شب به زگیل بچسبانید و آن را ثابت کنید و روی آن را با سلفون یا کاغذ مومی بپوشانید. پس از چندین درمان، زگیل ها ناپدید می شوند.

پیشگیری از بیماری

و اکنون چند نکته برای پیشگیری از این بیماری:

 1. قوانین بهداشت فردی را رعایت کنید.
 2. برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود از یک رژیم غذایی متعادل سرشار از ویتامین های A، C و E استفاده کنید.
 3. از استرس دوری کنید و یاد بگیرید که آرام شوید.
 4. به جای کفی، برگ های تازه بلوط را در کفش های خود قرار دهید.

زگیل های پیر

وقوع آنها با عفونت ویروسی همراه نیست. آنها در بیماران مسن و سالخورده ظاهر می شوند، آنها مانند یک پلاک مسطح، به شدت محدود شده به اندازه 0. 5-2. 0 سانتی متر، به شکل گرد یا بیضی، خاکستری، قهوه ای یا سیاه به نظر می رسند. سطح آن با توده های شاخی شل و اشباع از سبوم پوشیده شده است.

زگیل‌های پیری اغلب روی گونه‌ها، شقیقه‌ها، اطراف چشم‌ها، روی تنه قرار دارند. اگر این زگیل ها در معرض ضربه های مکرر قرار گیرند، ممکن است تمایل به تبدیل بدخیم را نشان دهند.

این زگیل ها نیازی به درمان ندارند. از صدمه زدن به آنها خودداری کنید. اما برای اهداف زیبایی، می توان آنها را با استفاده از دیاترموکاگولاسیون یا یکی از دستور العمل های محبوب حذف کرد.

 1. آب گرفته شده از چمن های برگ گرد تازه بریده شده، زگیل ها را دو بار در روز - صبح و عصر - روغن کاری کنید. بعد از 10 روز زگیل ها ناپدید می شوند.
 2. زگیل ها را با آب شیر تازه چرب کنید.
 3. زگیل های مرطوب را با آمونیاک چرب کنید.
 4. زگیل را با گچ تمیز (بدون ناخالصی) رنده کنید، گچ بیشتری روی آن بریزید، آن را ببندید.
 5. یک دستور العمل قدیمی: "اگر پوست را در سرکه بجوشانید، زگیل را کاهش می دهد. "منظورم پوست درخت بید است.
 6. زگیل ها را با تنتور الکلی از thuja چرب کنید.